בית / כל מה שצריך לדעת על הארות והצללות

כל מה שצריך לדעת על הארות והצללות

איפור הצללה

אם גם אתן עוקבות אחר הפרופילים ברשתות החברתיות, בדגש על אינסטגרם, של הסלבריטאיות המפורסמות, ובראשן כמובן בנות משפחת קרדשיאן, לבטח גם אתן שמתן לב לטרנד החם והמלהיב ביותר כיום בעולם האיפור והיופי, הלא הוא טרנד הקונטורינג. למעשה, מדובר בטכניקה מרגשת של הצללות והארות, טכניקה שזכתה לשם המוכר יותר קונטורינג, באמצעותה אתן יכולות לפסל את הפנים באמצעות שימוש נכון בצבעים כהים ובהירים, להדגיש אזורים שקועים, להבליט אזורים גבוהים בפנים ולטשטש פגמים.

 

במילים אחרות, קונטורינג מתארת טכניקת איפור המאפשרת להאיר ולהצליל אזורים שונים בפנים, המטרה היא לחטב ולפסל את הפנים, ליהנות ממראה עדין יותר, להחמיא למבנה הפנים שלכן, וגם לטשט את הפגמים, כל זאת ועוד בעזרת מברשת בלבד.

 

איך עושים קונטורינג?

 

טכניקת הקונטורינג מבוססת על משחקי אור וצל, ההצללה נועדה להדגיש את האזורים השקועים, וההארה נעדה להבליט את האזורים הגבוהים בפנים. העיקרון שצריך להנחות אתכן הוא בחירה נכונה של גוונים כדי להשיג איזון נכון בין משחקי אור וצל ולפסל את הפנים. לכן, להצללה מיטבית של אזורים מסוימים בפנים שלכם עליכן לבחור גוונים כמו חום ואפור בגימור מאט כדי להשיג את אפקט ההצללה והמראה הטבעי.

 

ההארה של אזורים שונים בפנים מבוססת על גוון בהיר בטון אחד או שניים מגוון המייקאפ שלכן. לכן, אתן יכולות לחטב את הפנים באמצעות בחירת גוונים מנוגדים, אך גם לטקסטורה יש תפקיד מרכזי כדי להשיג את החיטוב הרצוי, וטקסטורה מבריקה מעניקה נפח לעומת טקסטורה מאט שיוצרת אפקט שטוח יותר.

 

הסוד לקונטורינג מוצלח הוא לזהות נכון את מבנה הפנים, לנקות אותן היטב ולהאיר את הפנים על ידי ברונזר. אם יש לכן פנים אובאליות עליכן ליישם גוון קונטור לאורך הקווים במורד צידי האף, להניח את גוון הברונזה מעל הקונטור ועל עצמות הלחיים, ולמזג, וכדי למשוך את תשומת הלב למרכז הפנים שלכן יש להניח גוון מאיר באזור של מורד גשר האף, מרכז המצח, מתחת לעיניים ועל הסנטר.

 

בחירה נכונה של גווני ההצללה וההארה, ושימוש במברשת טשטוש איכותית ובכלי איפור נוספים, הם המפתח לקונטורינג מושלם של הפנים ולמראה הטבעי.

 

ההבדל בין הצללות והארות יבשות לרטובות

 

הצללות או הארות יבשות מבוססות על תכשירי איפור יבשים, לדוגמה ברונזר בגימור מאט או סומק בגוון אפרפר ובגימור מאט. מומלץ שלא ליישם הצללות יבשות ישירות על המייקאפ, יש למרוח שכבת פודרה על המייקאפ כדי להבטיח עמידות טובה ולשפר את הטשטוש. לכל אישה כדאי לבחור פלטת פיסול והארות עם שימרים בגוונים שונים של מותג מוביל.

 

הצללות רטובות מבטיחות עמידות טובה יותר והן מתאימות לאקלים הישראלי ולימים חמים מאוד. הצללה רטובה מתאימה גם לנשים עם עור שומני שהקונטור שלהם נעלם במהירות. ההצללות הרטובות מאפשרות להשיג את המראה המפוסל והמקצועי יותר, והן מומלצות במיוחד לימים החמים.

 

מה החשיבות של המברשת בה משתמשים ומהי טכניקת הטשטוש?

 

לאחר שהבנתן איך עושים הצללות והארות, הסוד לקונטורינג מוצלח הוא לעבוד עם מברשת טשטוש איכותית. לאחר שאתן מסיימות את ההצללות וההארות של אזורים שונים, יש לטשטש בעזרת מברשת את המעברים וההבדלים בין הגוונים, זו מלאכה עדינה הדורשת סבלנות והתמדה ורק כך תוכלו להשיג את המראה הטבעי והמרשים ביותר.

מרכז הקוסמטיקה מאי

הבית של הקוסמטיקה והיופי. טיפולי אסתטיקה וטיפוח מכל הסוגים.

יצירת קשר

להכוונה ופגישת היכרות – צרו איתנו קשר.