בית / החלקות שיער

החלקות שיער

החלקות שיער

לשיער הראש יש מספר תפקידים חשובים בתחום הבריאות אבל גם אחד נוסף וחשוב בתחום האסתטיקה. שיער נאה על הקרקפת מוסיף רבות למראה הנשים והגברים. נשים, יותר מגברים, מטפחות את השיער בגלל רצונן לשנות מראה מדי פעם. לשיער ארוך יש תכונה נהדרת. ניתן לעצב אותו בדרכים שונות, לתלתל, לצבוע, לקלוע, להאריך ,לקצר ועוד. כל שינוי נעשה בזמן קצר, ופעמים רבות, בהשקעה כספית נמוכה, יחסית. אלא, שאצל נשים רבות הטיפוח המתמיד מקשה על אורח החיים שלהן. נשים אשר שיערן מקורזל או מסולסל תרצינה להחליק אותו ולהפכו לחלק ולנוח לטיפול. הטיפול בשיער חלק קל יותר וניתן לעצבו במגוון דרכים. נשים אלו מרוויחות גם שינוי מראה הפנים לפרק זמן ארוך.

ייעוץ מקצועי ומקיף

גם גברים רוצים ויכולים לבצע החלקת שיער אבל אצלם קיימות מגבלות שונות שקשורות באורך השיער ובמצבו. מעבר לכך, גברים רבים חרדים פחות למראה שיערם, ולכן, מקדישים לו תשומת לב קטנה יותר אם בכלל. לפני קבלת החלטה על הארכת שיער יש צורך לבדוק היטב את הנושא ולקבל ייעוץ ממומחים לתחום. ייעוץ מקצועי על שיטות ההחלקה הקיימות, מסייע לבחור את סוג ההחלקה הקיימת, מסביר על הפרוצדורה, על הטיפול בשיער לאחר ההחלקה, על התחזוקה שלו לאורך זמן, וכן, מייעץ על שיטות להשבת השיער למצבו הקודם – המתולתל או המקורזל (אם רוצים בכך).

שיטות החלקה נפוצות

קיימות שיטות שונות להחלקת שיער, יפנית, ברזילאית, צרפתית ועוד. ההבדל ביניהן הינו בסוג החומרים בהם משתמשים ובשיטת העבודה. יש חומרים כימיים וכאלו על בסיס טבעי. ההמלצה על השיטה תהיה בהתאם למצב השיער ולצורך. החלקת שיער יפנית, לדוגמא, אינה מתאימה לשיער פגום, לשיער שבור לשיער שעבר טיפולים כימיים או לשיער שקצר מ 5 ס"מ. החלקה ברזילאית מתאימה לשיער פגום ושרוף אבל יש הערת אזהרה לצידה. במקרים רבים, משתמשים בחומרים מסוכנים האסורים על ידי משרד הבריאות. אדים מחומרים אלו יכולים לפגוע במערכת הנשימה. ההמלצה תהיה כן לבצע החלקה ברזילאית אבל לוודא שימוש בחומרים טבעיים בלבד. החלקה צרפתית לדוגמא, מתבצעת בזמן קצר, יחסית, אבל ניתן לעשותה רק בחלק העליון של  השיער. מצד שני ניתן לשלוט ברמת ההחלקה, החלקית או המלאה.

החלקת שיער בידי מומחים

כאמור, ייעוץ יספק גם הסבר על התהליך שעלול להימשך, במקרים מסוימים, 4 שעות ויותר, ולכן, יש צורך להצטייד בסבלנות. בעיקרון, לרוב, התהליך כולל שבירת המרקם הישן של  השערה ולאחר מכן טיפול מחודש בשערה באמצעות עטיפתה  בחומרים מזינים. לאחר היישור יש צורך לשמור על השיער בקפדנות בימים הראשונים ולהשתמש בחומרים אשר אינם מסוגלים לפגוע בשיער המוחלק. לאחר מכן, לרוב, ניתן להתנהג עם השיער בחופשיות. מומלץ לקבל ייעוץ אצל מומחים ואף לבצע את ההחלקה אצלם. תהליך מושלם במקום מקצועי אחד טוב ובריא לכל אישה או גבר.

מרכז הקוסמטיקה מאי

הבית של הקוסמטיקה והיופי. טיפולי אסתטיקה וטיפוח מכל הסוגים.

יצירת קשר

להכוונה ופגישת היכרות – צרו איתנו קשר.