בית / תפריט בריא והקשר לטיפוח גופנו

תפריט בריא והקשר לטיפוח גופנו

תפריט בריא

תפריט בריא והקשר לטיפוח גופנו

אוכל הינו בעל השפעה מכרעת על המראה החיצוני באופן ישיר: הוא בעל השפעה ישירה על מראה העור, השיער, רמת השומן בגוף וכמות האנרגיה הזמינה לפעילות גופנית. לכן, תפריט בריא יכול לסייע לנו רבות לטיפוח הגוף, לא משנה באיזה תחום מדובר. כדי להבהיר את הענין, הנה כמה דוגמאות שיוכיחו לכם את הקשר הבסיסי הזה באופן מובהק.

  • הקשר בין תפריט דל שומן למראה ובריאות השיער – מעבר לעובדה שהמזון שלנו נכיל מרכיבים רבים וחיוניים למראה השיער כמו חלבונים, חומצות אמינו ועוד, מראה השיער וחוזקו תלויים רבות בבריות מערכת הדם, הכליות, הכבד ועוד. למעשה, רמת השומן בגוף עשויה להשפיע גם על האיזון ההורמונלי, שמשפיע רבות על תופעות כמו נשירת שיער, יובש השיער וכד'. לכן, תפריט בריא הכולל מזונות דלי-שומן עשוי לתרום רבות לבריאות השיער והקרקפת.
  • הקשר בין תפריט בריא למראה העור – דרך המזון אפשר להכניס לגופנו מרכיבים טבעיים ובריאים מאדו למראה העור, כמו ויטמין A, ויטמין C, ויטמין E וכמובן, מים. כמו כן, רצוי לזכור כי תפקיד העור הוא בין היתר לסלק פסולת ולכן, ככל עוד שקיימת יותר פסולת בגוף, כך היא עלולה להגיע באופן כזה או אחר גם לעור שלנו.

 

על הקשר הבסיסי בין האוכל למצב הרוח

למרות שלכאורה לא קיים קשר בין השניים, טיפוח הגוף חייב להתחיל מטיפוח מצב הרוח והמזג, שכן לשניהם קיימת השפעה מכרעת על בריאותנו הכללית הכוללת גם את המראה החיצוני, ששניהם (איך לא) קשורים במעגל קסמים גם לאוכל שאנו מכניסים לגוף.

ברמה הבסיסית ביותר, תפריט לא נכון יכול לגרום למצברים שונים שיפגעו באופן ישיר או עקיף במצב הרוח שלנו: החל במזונות הגורמים לחוסר איזון במערכת הסוכר בגוף ובהתאם גם לחוסר איזון במחזור העייפות-ערנות במהלך היום, דרך מזונות הגורמים לגזים, נפיחות וחוסר שקט במערכת העיכול, ועד למזונות הגורמים לעצבנות יתר, היפראקטיביות ועוד. אולם, גם אם נצלול מעט עמוק יותר, נגלה שמחקרים שונים קושרים בין סוג המזון שאנו אוכלים לבין תופעות של דיכאון, עצבנות בלתי מוסברת ועוד, חרדה ועוד. אין זה המקום להרחיב על המנגנונים הביולוגים האחראיים על כך, אולם חשוב להבין כי עם תפריט לא בריא, עולה הסיכוי להרגיש פחות טוב, עם חיוניות פחותה ושאר הרגשות לא נעימות.

 

ולסיכום: איך כל זה קשור לשגרת הטיפוח שלנו?

תהליך טיפוח הגוף קשור בסופו של דבר לגורמים הנוגעים הן בנפש והן בגוף מבחינה פיזית. המזון  כפי שהסברנו קשור לשני האספקטים הללו, כך שמזון בריא ואיכותי יכול לסייע לנו לשמור על גופנו לאורך זמן, תוך תחושות חיוניות, שמחה ואנרגטיות!

מרכז הקוסמטיקה מאי

הבית של הקוסמטיקה והיופי. טיפולי אסתטיקה וטיפוח מכל הסוגים.

יצירת קשר

להכוונה ופגישת היכרות – צרו איתנו קשר.