בית / הקשר בין הקפדה על תזונה נכונה לטיפוח הגוף

הקשר בין הקפדה על תזונה נכונה לטיפוח הגוף

כולנו יודעים כי הקפדה על תזונה נכונה הינה חיונית לבריאותנו, וכי היא תורמת לאריכות ימים, למניעת מחלות ולשיפור באיכות חיינו. אבל האם ידעתם שהמזון שאנו אוכלים משפיע ישירות גם על מראה גופנו?

 

שמירה על עורנו

עורנו משמש כמעטפת לגופנו, מגן עלינו ומסנן רעלים. אולם כשאנו צורכים פסולת, עורנו מגיב בהתאם. מזון מתועש, מעובד או שמן מדי יגרום לעורנו להיראות עייף ומבוגר, או לחילופין – לפתח פצעונים, ואילו תזונה נכונה יכולה לחולל פלאים באיכות עורנו.

אז מה עושים? קודם כל, הקפידו על שתיית כמות מספקת של מים. בארץ חמה כמו שלנו, הכמות המומלצת עומדת על 8-10 כוסות מים ליום. ולא – קפה, שתיה קלה או חריפה אינם נחשבים בספירה הזו. הקפידו גם על תזונה הכוללת כמות נדיבה של פירות וירקות, אשר יספקו לעורכם ויטמין A שהוא זקוק לו למראה גמיש ורענן.

 

מראה השרירים בגופנו

שרירי גופנו עובדים קשה – הם מניעים את גופנו ותומכים במבנה השלד, ועל כן משפיעים על היציבה שלנו ועל האופן שבו אנו זזים. רוצים מראה גוף ספורטיבי וגמיש? הזינו את השרירים שלכם בחלבונים להם הם זקוקים. החלבונים זמינים במאכלים רבים, מבשר אדום, יוגורט, דגים, ביצים ושאר מאכלים מן החי ועד לקינואה, פולי סויה ושקדים עבור הטבעוניים שביניכם. יתרון נוסף של החלבונים הוא העובדה שהוא תורם לתחושת שובע לאורך זמן, ובכך הוא עשוי לסייע לנו להפחית את כמויות האוכל שאנו צורכים.

 

שמירה על משקל תקין

תזונה נכונה, המתבססת על איזון מושכל בין כל אבות המזון בכמויות הנדרשות לגופנו, היא המפתח לשמירה על משקל גוף תקין. משקל עודף, מעבר להיותו בלתי אסתטי, מכביד על התנהלותנו היומיומית ומפעיל לחץ מיותר על ליבנו. עודף השומנים עלול להצטבר על גבי דפנות כלי הדם שלנו ובכך לגרום למחלות כגון טרשת העורקים, והמשקל המופעל על עצמות השלד עלול לגרום לבעיות במפרקים.

 

כדי להימנע ממצבים אלה, מומלץ לשמור על תפריט עשיר בפירות ובירקות, רצוי ככל האפשר טריים כדי שתוכלו להפיק מהם את מיטב הוויטמינים והסיבים התזונתיים שבהם. הימנעו ככול האפשר ממזונות מטוגנים או שומניים והעדיפו את הארוחות שלכם אפויות, מאודות או מוקפצות בכמות קטנה מאוד של שמן. שימו לב שאינכם צורכים את הקלוריות שלכם בצורה נוזלית דרך משקאות קלים מסוכרים או שתיה חריפה, והקפידו על אכילה מסודרת בשעות קבועות, אשר תמנע מכם צריכה מיותרת של מזון.

 

מרכז הקוסמטיקה מאי

הבית של הקוסמטיקה והיופי. טיפולי אסתטיקה וטיפוח מכל הסוגים.

יצירת קשר

להכוונה ופגישת היכרות – צרו איתנו קשר.