בית / ניתוחי אף – ניתוחים פלסטיים

ניתוחי אף - ניתוחים פלסטיים

ניתוח אף

בשנים האחרונות ניתן לראות זינוק במספר הפניות לצורך ניתוח אף. מדובר בניתוח פלסטי נפוץ הן בישראל והן בעולם, ואם אתם שוקלים לעבור אותו – הגעתם בדיוק למדריך הנכון. במדריך זה נציג את כל המידע אודות הניתוח, החלמה ועלות.

 

ניתוח אף – הניתוח הפלסטי הנפוץ בישראל

אין ספק כי ניתוחי אף הפכו בשנים האחרונות לאחד הניתוחים המבוקשים ביותר, ועדות לכך ניתן למצוא בזינוק מספר הניתוחים אשר התבצעו כאן בארץ. מדובר בניתוח השני הנפוץ ביותר לאחר ניתוח חזה, והוא נחשב לניתוח בטיחותי לחלוטין אשר מעבר להיותו פלסטי גם יכול לשפר באופן משמעותי את איכות החיים, בשל תיקון מחיצה, שיפור מעברי אוויר או עיוות צורה אשר מתבצע גם במסגרת של ניתוח פלסטי, במידת הצורך. מדובר בניתוח בטוח באופן יחסי ובעל סיכוי הצלחה גבוהים מאוד. זמן הניתוח הוא לרוב בין שעה וחצי לשעתיים, ונדרש לאחריו להישאר בהשגחה בבית החולים לפחות יום אחד.

 

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח אף – וחששתם לשאול

בעשור האחרון החלו לפתח טכניקות חדשות לצורך הליך כירורגי של ניתוחי אף, וזאת במטרה לשפר את התוצאות וכן לבצע את הניתוח באופן מדויק יותר, מבלי לגרום לנזק היקפי. שתי הטכניקות המרכזיות הן שיטה סגורה אשר נחשבת לנפוצה יותר, ובמסגרתה נעשים חתכים פנימיים בתוך האף וכתוצאה מכך נוצרת צלקת קטנה פנימית, ושיטה פתוחה במסגרתה המנתח חושף את שלד האף , כולל שבירה של העצם. מדובר בניתוח מורכב יותר, אך שיעור ההצלחה שלו גבוה. ניתוח אף ניתן לבצע החל מגיל 17, לאחר שהאף הגיע לגודל המרבי. מדובר בניתוח כירורגי אשר מתבצע בחדר הניתוח, ורק ע"י מומחה לתחום. למרות שהניתוח נתפס כניתוח פשוט יחסית, עדיין מדובר בניתוח כירורגי ועל כן לפני הניתוח נדרש להיפגש עם הרופא המטפל לצורך תיאום ציפיות וכן בחינת הפרופורציות של האף באמצעות טכנולוגיית תלת מימד, כך שתוכלו להעריך מראש כיצד ייראה האף לאחר הניתוח. באמצעות הדמיה ניתן לראות כיצד האף ייראה בסיום ההתאוששות אשר לוקחת לרוב בין שלושה לארבעה חודשיים.

 

הכנות לקראת הניתוח

לפני הניתוח יש לגשת לבצע בדיקות דם, ובמידה ואתם מעשנים – יש להפסיק לפחות שבועיים לפני. נוסף לכך, אם אתם נוטלים מדללי דם או תרופות קבועות יש להתייעץ עם המנתח לגבי הפסקה של התרופות, בשל ההשפעה של התרופות על תהליך ההרדמה. מדובר בניתוח אשר מתבצע בהרדמה כללית, ולכן חשוב לדווח למרדים אודות התרופות אותם אתם נוטלים וכן היסטוריה רפואית רלוונטית. נוסף לכך, לפני הניתוח תידרשו לחתום על טופס הסכמה לניתוח. חשוב לקרוא את הטופס במלואו, וזאת בשל העובדה כי בטופס מצוין תופעות הלוואי אשר עלולות להתרחש כתוצאה מניתוח כמו כאבי ראש, צוואר, אדמומיות, נפיחות ועוד.

 

התאוששות מניתוח אף

לרוב, ההתאוששות מניתוח אף נחשבת לקלה יותר מאשר ניתוחים פלסטיים אחרים, כאשר לרוב ניתן לחזור לשגרת החיים בתוך עשרה ימים. אולם, שימו לב כי לאחר הניתוח אסור לחבוש משקפי שמש או משקפי ראייה וכן להימנע מפעילות גופנית, בשל הרגישות של האזור. נוסף לכך, אסור להיחשף לשמש לפחות ארבעה חודשיים לאחר הניתוח, כמו גם להגיע לביקורת אצל הרופא.

 

המאמר בשיתוף ד״ר יצחק ברוורמן – מומחה אף אוזן גרון

מרכז הקוסמטיקה מאי

הבית של הקוסמטיקה והיופי. טיפולי אסתטיקה וטיפוח מכל הסוגים.

יצירת קשר

להכוונה ופגישת היכרות – צרו איתנו קשר.