צור קשר
בית / נמאס לך מכתמי פיגמנטציה בפנים? כך תתמודדי איתם ביעילות!

נמאס לך מכתמי פיגמנטציה בפנים? כך תתמודדי איתם ביעילות!

כתמי פיגמנטציה

בארץ חמה כמו ישראל, אנחנו מחוייבות להגן על עור הפנים באופן קבוע. כתמי פיגמנטציה בפנים הם רק חלק מהצרות שהשמש מביאה איתה, ויחד עם השמש גם סיבות רבות נוספות. אם את סובלת מפיגמנטציה בפנים, יש לא מעט דרכים להתמודד עם הבעיה ולשפר את המצב.

למה בכלל זה קורה?

לצד השמש הישראלית הקופחת, ששולחת את קרני ה-UVA וה-UVB שלה ויוצרת אצל רבות מאיתנו את כתמי הפיגמנטציה, יש סיבות רבות נוספות שבגללן בחורה אחת תסבול מהבעיה יותר מאחרת.

בין היתר, פיגמנטציה קשורה לחוסר איזון הורמונלי, לשינויים בעקבות הריונות ולידות, לשימוש בחומרים כימיים שנמצאים בקרמים ובבשמים, שימוש בתרופות מסוימות שיוצרות את תופעת הלוואי הזו וכמובן סיבות גנטיות.

איך לא פותרים פיגמנטציה?

אחת הדרכים הכי ברורות לפתור בעיות קוסמטיות שונות היא שימוש בקרמים ותכשירים שמוצעים ברשתות הפארם. חשוב לדעת שהתכשירים האלו לא רק שלא יכולים לעזור במקרים של פיגמנטציה משמעותית, אלא גם לגרום לרגישויות ובעיות אחרות.

כשמדובר בפיגמנטציה קלילה, שאפשר לפתור באופן חלקי באמצעות תכשירים, הכתמים יהיו קצת יותר כהים ובולטים לעין. דווקא אז יהיה קל יותר לטפל בהם. הכתמים המשמעותיים יותר הם דווקא אלו שפחות נראים לעין, בהירים ומטושטשים.

מהסיבה הזו, אם את סובלת מפיגמנטציה משמעותית, כדאי לפנות לקליניקה לקוסמטיקה ורפואה אסתטית ולהיעזר באחת השיטות המתקדמות יותר לטיפול בתופעה.

אז איך כן אפשר לטפל בפיגמנטציה?

טיפול IPL – טיפול זה משתמש במכשור מתקדם המבוסס על קרני אור ואנרגיית חום המופקת מהן. בניגוד למכשירי לייזר, טיפול זה מבוסס על האפשרות להתאים את אורך הגל ואת עוצמת הטיפול. במהלך הטיפול קרן האור שנשלחת על ידי המכשיר מכוונת את הכתם, היא מכהה את המלנין הטבעי שקיים על העור וגורמת לכתם להתפרק. לאחר הטיפול, הכתם יהפוך כהה יותר – ובימים שלאחריו ייעלם.

טיפולי לייזר – הלייזר יעיל גם כן בטיפול בפיגמנטציה. זהו טיפול מהיר ויעיל שמתבצע בלי כאבים מיוחדים. באמצעות מכשירי הלייזר אפשר להעלים את הכתמים – בהתחלה על ידי ריכוך הכתמים ועם המשך סדרת הטיפולים הם נעלמים באופן הדרגתי.

תכשירים בהתאמה מיוחדת – כאמור, ישנם תכשירים ברשתות הפארם שמבטיחים להעלים את הכתמים אבל ברוב המקרים יהיו פחות יעילים לטיפול. קוסמטיקאיות ומטפלות מקצועיות יכולות להציע תכשירים אחרים המבוססים על חומרים פעילים בדרגות גבוהות יותר ויוכלו להעלים את הפיגמנטציה.

אולי החוק החשוב ביותר בטיפול בפיגמנטציה ובכל טיפול קוסמטי אחר הוא לבחון מה יתאים למצב העור שלך – בלי להשוות לאחרות. בקליניקה מקצועית שבה מוצעים כל מיני פתרונות, יוכלו לאבחן ולעזור לך למצוא את הטיפול היעיל ביותר נגד הפיגמנטציה ולשפר משמעותית את מראה עור הפנים.

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת של IPL ולייזר ובזכות היכולת להשתמש בחומרים פעילים איכותיים, תוכלי להנות מעור פנים מושלם במינימום מאמץ.

נכתב בשיתוף "מרכזי אסתטיקה יפה מקסימוב" https://www.yafa-maximov.co.il

מרכז הקוסמטיקה מאי

הבית של הקוסמטיקה והיופי. טיפולי אסתטיקה וטיפוח מכל הסוגים.

יצירת קשר

להכוונה ופגישת היכרות – צרו איתנו קשר.